• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Zaświeciła Ci kontrolka serwis w Twoim Manie? Dlaczego nie warto jej ignorować?

Kontrolki w samochodzie są doskonałym ułatwieniem dla kierowców, ponieważ informują o istotnych zmianach w pracy pojazdu, niedopełnieniu wymaganych czynności (np. zapięcia pasów) czy innych, ważnych kwestiach, które mogą być niemożliwe do zauważenia podczas normalnej eksploatacji. Jeżeli w twoim Manie zaświeciła się kontrolka serwisowa, to nie ignoruj jej. Pomimo, iż wydaje się, że samochód jedzie całkiem sprawnie, to może przekroczyłeś już wymagany dystans od ostatniego przeglądu bądź nastąpiła awaria, która wprawdzie nie unieruchomiła pojazdu ale wymaga naprawy. Jeżeli zignorujesz to ostrzeżenie, to zaniedbania mogą spowodować znacznie wiesze uszkodzenia, które z jednej strony będą generowały niepotrzebne koszty a z drugiej spowodują dłuższe pozostawienie pojazdu na czas naprawy.

Żadna z tych opcji, nie jest pożądana przez użytkowników. Serwis Man, przeprowadzany przez nasza firmę ma kompleksowy charakter i pozwala na pełną analizę stanu technicznego ciężarówki. Na desce rozdzielczej samochodu spotkać można trzy rodzaje kontrolek. Zielone mają charakter informacyjny, pomarańczowe ostrzegają nas przed nieprawidłowościami, zaś czerwone powinny wywołać natychmiastową reakcję. Jeżeli zignorujesz kontrolkę serwisową i np. na czas nie wymienisz oleju oraz przynależnych filtrów w silniku, to w efekcie możesz znacząco pogorszyć właściwości jezdne ciężarówki czy nawet doprowadzić do uszkodzenia rozleglejszych podzespołów. Przyjeżdżając do naszego serwisu, będziesz mieć pewność, iż Twój samochód trafił w profesjonalne ręce, które odpowiednio zadbają o jego kondycję. Nieumiejętna eksploatacja samochodu (nawet najwyższej klasy) będzie prowadziła do jego uszkodzenia, jeżeli nie zwrócisz uwagi na sygnały, wysyłane przez kontrolki. Oferujemy serwis Man, wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne, które szybko i sprawnie pozwolą zlokalizować źródło problemu. Dysponujemy doświadczonym oraz doskonale przygotowanym zespołem, który gwarantuje szybkość i co najważniejsze skuteczność naprawy.

Pamiętaj – im szybciej zgłosisz się do serwisu, po pojawieniu się kontrolki, tym łatwiej będzie usunąć powód jej wyświetlenia. Nieprawdą jest to, że jeżdżenie z kontrolką serwisową jest bezpieczne, jeżeli podejrzewany jej przyczynę i uznajemy ją za wystarczająco nieszkodliwą, by dalej eksploatować pojazd. To nieodpowiedzialne podejście, które w efekcie może prowadzić do kosztownych i czasochłonnych napraw. Szybkość reakcji ma w tej kwestii kluczowe znaczenie i jest dowodem na odpowiedzialność za bezpieczeństwo towaru i komfort kierowcy.