• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Nasza oferta

Naprawa układów pneumatycznych we Wrocławiu

Układ pneumatyczny i jego prawidłowe działanie ma w ciężarówce klucze znaczenie dla bezpieczeństwa. W końcu to on jest odpowiedzialny za przepływ powietrza do siłowników hamulców. Jeśli szukają Państwo sprawdzonego warsztatu oferującego naprawę układów pneumatycznych we Wrocławiu, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Posiadamy bowiem bogate doświadczenie w realizacji tego rodzaju serwisu, dlatego powierzając nam swoją ciężarówkę, możecie mieć pełne zaufanie, że wszystkie prace przeprowadzimy z dbałością o nawet najmniejszy detal. Co dokładnie obejmują realizowane przez nas zadania? Specjalizujemy się w kompleksowej naprawie i serwisie zaworów pneumatyki:

  • układu zawieszenia,
  • układu hamulcowego,
  • układu sterowania.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą pozostałą ofertą, obejmującą między innymi diagnostykę aut ciężarowych we Wrocławiu czy serwis klimatyzacji.

Przyczyny awarii układów pneumatycznych

Przyczyn awarii układów pneumatycznych może być wiele. Do jednych z najczęstszych z nich zaliczamy uszkodzenie przewodu na kompresorze sprężonego powietrza. Równie często usterki wywoływane są przez wodę, która jeśli dostanie się do układu, zakłóca jego prawidłowe działanie. W przypadku zawieszenia pneumatycznego, częstą awarią, na którą skarżą się Klienci, jest również nieprawidłowe działanie amortyzatorów lub poduszek powietrznych – tak zwanych miechów. Uszkodzenie to najczęściej spowodowane jest eksploatacją pojazdu. Miechy wykonane są bowiem z gumy, która jak każdy inny element, zużywa się wraz z kolejnymi, pokonanymi kilometrami.