• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Nasza oferta

Diagnostyka aut ciężarowych truck we Wrocławiu

Skuteczna naprawa jakiegokolwiek pojazdu nie jest możliwa do wykonania, bez wcześniejszego wskazania komponentu, który uległ awarii. Właśnie dlatego, tak ważne jest wykonanie diagnostyki pozwalającej na precyzyjne określenie usterki. Jako renomowany warsztat świadczący usługi na najwyższym poziomie, oferujemy diagnostykę aut ciężarowych we Wrocławiu. Trucki, które uległy awarii i do nas trafią, badane są przy pomocy specjalistycznego sprzętu z najnowocześniejszym oprogramowaniem. Chodzi o urządzenie, takie jak między innymi MAN CATS I,II,III, STAR DIAGNOZA, KNORR, HALDEX czy WABCO.

Diagnostykę, jakich konkretnie części jesteśmy w stanie przeprowadzić? W naszym warsztacie możliwe jest zbadanie na przykład silnika, skrzyni biegów, układów elektrycznych i hamulcowych czy przekładni ALLISON.

Diagnostyka silnika

W obecnych czasach samochody wyposażone są w komputery pokładowe, umożliwiające między innymi wykonanie diagnostyki silnika. Przeprowadzenie tego rodzaju procesu, pozwala poznać parametry pracy jednostki napędowej. W jakim celu przeprowadza się badanie? Zestawienie odczytanych danych z wartościami domyślnymi wskazanymi przez producenta, pozwala stwierdzić czy silnik pracuje prawidłowo. Jeśli nie, na podstawie informacji zebranych przez specjalistyczne oprogramowanie, nasi wykwalifikowani mechanicy w wielu przypadkach są w stanie dokładnie określić usterkę, a w kolejnym kroku ją wyeliminować. Wykonanie diagnostyki silnika pozwala zatem nie tylko oszczędzić czas związany z wykonywanym serwisem, ale również zredukować koszty naprawy, ponieważ wymieniany jest jedynie uszkodzony komponent, a nie szereg prawidłowo działających części.