• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Ogrzewanie auta i czyszczenie klimatyzacji

Długie godziny i dni spędzone w kabinie ciężarówki, mają bardzo duże znaczenie dla zdrowia i kondycji kierowców. Należy więc zadbać nie tylko o prawidłową i ergonomiczną pozycję za kierownicą ale przede wszystkim o jakość i temperaturę powietrza. Klimatyzacja jest wyposażeniem koniecznym, używanym regularnie przez cały rok. Pomaga odparować nadmiar wilgoci, zapewnia komfort termiczny i pobudza w momencie spadku koncentracji. Dlatego też, serwisując swój pojazd, zwróć szczególną uwagę na czyszczenie klimatyzacji w tirze. Jest to zabieg, który powinien być przeprowadzany co najmniej raz w roku a najlepiej raz na 6 miesięcy. Ponadto należy pamiętać o tym, by klimatyzacji używać także zimą, ponieważ zbyt długi jej zastój, będzie niekorzystnie wpływał na wydajność czynnikach chłodzącego jak również płynność działania mechanizmu nawiewu.

Czyszczenie klimatyzacji w tirze powinno uwzględniać nie tylko uzupełnienie bądź wymianę czynnika chłodzącego ale przede wszystkim wymianę filtrów powietrza. Jeżeli przez cały sezon zimowy nie korzystałeś z klimatyzacji, to ilość nagromadzonych w niej zanieczyszczeń, może wyjątkowo negatywnie wpłynąć na drogi oddechowe kierowcy. Szczególnie narażeni są astmatycy oraz osoby o wrażliwych układach oddechowych. Zlecając to zadanie naszej firmie, zyskujesz pewność, iż zostało wykonane z najwyższą dbałością i dokładnością. Jakie czynności wykonujemy w ramach przeglądu i czyszczenia klimatyzacji w pojazdach ciężarowych? Elementami podstawowymi tej usługi serwisowej jest sprawdzenie stanu sprężarki, ocena skuteczności chłodzenia wnętrza oraz analiza poziomu czynnika chłodzącego (jeżeli jest go znacząco mniej, poszukujemy przyczyny ubytku – najczęściej leży ona w wycieku). Kolejnym etapem jest wyczyszczenie całego układu, wymiana filtrów, odgrzybienie (jeżeli okaże się konieczne w danym przypadku) a także ozonowanie. Skrupulatne oczyszczenie nawiewu, będzie wpływało na jakość powietrza w kabinie, zarówno podczas chłodzenia go klimatyzacją jak i ogrzewania w chłodniejszych miesiącach. Kiedy najlepiej zaplanować czyszczenie klimatyzacji? Nie warto czekać na pierwsze, upalne dni. Lepiej zlecić tę pracę serwisową jeszcze wiosną.

Nasza firma świadczy także kompleksowe usługi z zakresu montażu oraz serwisu systemów ogrzewania postojowego, które okazuje się szczególnie przydatne podczas dłuższych tras. Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych podzespołach, pochodzących od renomowanych firm. Zapewniamy pełne doradztwo i terminowość realizowanych zleceń