• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Naprawa układu hamulcowego Wrocław

Szybka jazda samochodem to sama przyjemność, ale tylko wtedy, gdy w każdej chwili możesz się bezpiecznie zatrzymać. Na co dzień nie musisz w ogóle o tym pamiętać, bo hamulce działają tak, jak powinny. Jednak, gdy nie funkcjonują one prawidłowo, natychmiastowa naprawa układu hamulcowego jest absolutnie niezbędna. Zbyt długie hamowanie albo całkowity jego brak to najczęstsza przyczyna wypadków na drogach. Dla własnego bezpieczeństwa oraz innych uczestników ruchu drogowego, należy regularnie wykonywać odpowiednie przeglądy. Nieważne czy cel Twojej podróży oddalony jest o kilkaset metrów, czy kilka tysięcy kilometrów.

Aby spokojnie i bezpiecznie dojechać, nie możesz odkładać naprawy układu hamulcowego na później. Twój spokój oraz zdrowie powinny być zawsze na pierwszym miejscu. Dotyczy to nawet poruszania się po ulicach miast, na których prędkość jazdy na ogół nie jest duża. Awaria hamulców jest dużym zagrożeniem nie tylko w momencie potencjalnego zderzenia z innym samochodem, ale przede wszystkim z rowerzystą czy pieszym, który akurat może przechodzić przez przejście. Samochód z niesprawnym układem hamulcowym, stanowi bowiem dla niechronionych uczestników ruchu drogowego śmiertelne niebezpieczeństwo. Właśnie dlatego nawet jeśli mieszkasz we Wrocławiu i rzadko z niego wyjeżdżasz, warto odwiedzić serwis i sprawdzić, czy z twoim autem na pewno jest wszystko w porządku. Jeśli tak, to możesz spokojnie ruszać w drogę i nie obawiać się o bezpieczeństwo własne oraz innych.

Objawy uszkodzenia układu hamulcowego

Jak łatwo się domyśleć, jednym z objawów uszkodzenia układu hamulcowego może być brak reakcji pojazdu po wciśnięciu pedału hamowania. Nie jest jednak jedyna oznaka tego rodzaju usterki, która może wystąpić w pojeździe. Jak zatem jeszcze rozpoznać problem z układem? Na przykład poprzez wyczuwalne wibracje i metaliczny odgłos tarcz w momencie hamowania. Potencjalną awarię można również dostrzec poprzez nieprzyjemny zapach spalenizny wyczuwalny w szczególności w okolicach kół. Ciepłe, a w niektórych przypadkach wręcz gorące felgi również świadczą prawdopodobnie o złym działaniu hamulców.

Warto również wspomnieć, że nowoczesne pojazdy często informują o wystąpieniu problemów z układem. Mimo wszystko, dla własnego bezpieczeństwa, warto obserwować czy wspomniane wyżej objawy nie występują w aucie. W niektórych przypadkach uszkodzenie niewielkiego czujnika może powodować, że pojazd nie powiadomi kierowcy o wystąpienie defektu.