• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Naprawa skrzyni biegów we Wrocławiu

Każda osoba, która posiada własny samochód, musi przeprowadzać regularne przeglądy. W większości przypadków kończą się one sukcesem, ale czasami okaże się, że coś jest z autem nie w porządku. Jedną z usług, której będzie ono wtedy potrzebować, jest naprawa skrzyni biegów. Dlaczego nie warto zaniedbywać nawet najmniejszych nieprawidłowości w pracy jakiegokolwiek komponentu? Ponieważ każda najmniejsza usterka może z czasem skutkować kompletną awarią całego samochodu. Wówczas chcąc dojechać nawet kilka kilometrów dalej, można utknąć w drodze, ponieważ samochód odmówi dalszej jazdy.

Gdy samochód nie chce nawet ruszyć z miejsca, jest już za późno na rutynowy przegląd, ale zawsze jest czas na naprawę skrzyni biegów w naszym wrocławskim warsztacie. Ta usługa jest przeprowadzana szybko i sprawnie, więc już wkrótce pojedziesz dalej. Twoja wyczekiwana podróż może się trochę opóźnić, ale fachowcy z dużym doświadczeniem na pewno wezmą pod uwagę fakt, że się spieszysz. Pamiętaj, że bezpieczeństwo powinno zawsze być priorytetem, dlatego nie warto odkładać niezbędnych przeglądów na później. Dzięki temu, być może nie tylko unikniesz groźnego zdarzenia, ale również wysokich kosztów związanych z wyeliminowaniem znacznie poważniejszej awarii. A w przypadku ignorowania niewielkich defektów, wystąpienie znacznego uszkodzenia jest wysoce prawdopodobne.

Skutki awarii skrzyni biegów

Skutków awarii może być naprawdę wiele. Niestety znaczna część z nich powoduje brak możliwości dalszej jazdy. Tak się zdarza szczególnie w przypadku automatycznych przekładni, które montowane są często w samochodach ciężarowych. Jakie konkretnie mogą być skutki awarii skrzyni biegów? Zwykle objawiają się one:

  • wyciekami oleju,
  • brakiem możliwości wrzucenia biegu,
  • luźnym drążkiem zmiany biegów,
  • w przypadku skrzyń automatycznych nieuzasadnioną zmianą biegu,
  • zgrzytaniem skrzyni podczas próby zmiany biegu,
  • stuknięciami, hałasami czy głośną pracą pojazdu.

W przypadku, gdy dostrzegą Państwo powyższe objawy występujące w Waszym pojeździe, zachęcamy do odwiedzenia naszego warsztatu. Mechanicy, których zatrudniamy, ustalą przyczynę takiego stanu i wyeliminują awarię. Dzięki temu dalsza podróż będzie nie tylko w pełni bezpieczna, ale również z pewnością przebiegnie ona w znacznie bardziej komfortowych warunkach.