• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Diagnostyka samochodowa – częste błędy systemu w tirach

Diagnostyka samochodowa to podstawa pracy każdego profesjonalnego mechanika samochodowego, który chce solidnie obsługiwać swoich klientów. Także w naszym serwisie jest często wykorzystywana – zarówno podczas poszukiwania przyczyny awarii jak i w trakcie wykonywania standardowych przeglądów sprawności działania poszczególnych podzespołów i systemów. Z jakimi usterkami spotykamy się najczęściej? W zakresie błędów systemowych, prym wiedzie układ elektryczny.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem sprzętu, dzięki któremu, trafna diagnostyka samochodowa przeprowadzana jest w szybki sposób. Instalacja elektryczna to złożony układ, w skład którego wchodzi wiele elementów, mogących ulec awarii. Najczęściej są to akumulatory i alternatory, rozruszniki i układy zapłonowe a także elementy samej instalacji (np. bezpieczniki czy złącza), które powodują unieruchomienie pojazdu. Dzięki naszemu doświadczeniu i odpowiedniemu wyposażeniu warsztatu, jesteśmy w stanie przeprowadzić szczegółową diagnostykę w krótkim czasie. Drugim, najczęstszym powodem napraw samochodów ciężarowych są problemy z układem hamulcowym, który w nowoczesnych pojazdach jest uzupełniony o szereg systemów wspomagania. Mając do dyspozycji ABS i EBS (znacząco skraca czas hamowania i może być dodatkowo zamontowany w naczepach i przyczepach), należy się liczyć ze znacznie większym prawdopodobieństwem wizyty w serwisie ale oferowany przez nie komfort jazdy i poczucie bezpieczeństwa są nie do przecenienia.

Kolejny przydatny ale dość często ulegający uszkodzeniu to system awaryjnego hamowania. Pamiętając o tym, że jest obowiązkowym wyposażeniem od kilku już lat, warto podwójnie zadbać o jego prawidłowe działalnie. Następnym system, mogącym stwarzać problemy są ESP. Przeciwdziała on niewłaściwej sterowności i sprawdzi się szczególnie dobrze w sytuacji, gdy będzie w niego zaopatrzony zarówno ciągnik jak i naczepa. Przeprowadzając diagnostykę samochodową, spotykamy się także często z awariami silników i skrzyni biegów, które wynikają zazwyczaj z nieergonomicznego stylu jazdy. Ostatnim, wartym wzmianki systemem, powodującym wizyty diagnostyczne jest klimatyzacja oraz ogrzewanie (także w wariancie postojowym). Dlaczego warto odwiedzić nasz serwis? Oprócz profesjonalnej wiedzy i stale poszerzanych umiejętności, oferujemy także najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny. Działamy w oparciu o oprogramowanie MAN CATS I,II,III , STAR DIAGNOZA , KNORR, HALDEX oraz WABCO, dzięki czemu jesteśmy w stanie obsłużyć praktycznie każdy typ pojazdu.