• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Części oryginalne czy zamienne, które wybrać?

Czeka Cię naprawa samochodu ciężarowego i nie wiesz na jakie części się zdecydować – oryginalne czy zamienniki? Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu, w którym podpowiemy najlepsze, najbezpieczniejsze, najbardziej opłacalne i najpewniejsze rozwiązania. Dysponujemy szerokim wyborem części zamiennych Man/Mercedes, które będą gwarancją najwyższej jakości i pozwolą na zachowanie pełni praw gwarancyjnych. Jednakże pełni świadomości tego, jak istotne mogą być kwestie budżetowe, dysponujemy również bogatym wyborem tzw. zamienników, które są doskonałym odwzorowaniem oryginalnych części a jednocześnie nie podnoszą tak bardzo kosztów serwisu. Czy warto postawić na zamienniki? Tak ale pod jednym warunkiem – jeżeli będą one dobrej jakości.

Dysponując wieloletnim doświadczeniem oraz odpowiednią wiedzą, potrafimy ocenić, która z części zaspokoi wygórowane oczekiwania klientów. Oczywiście na rynku znajdziemy szereg części zamiennych Man Mercedes, które są podobne i teoretycznie pasują do poszczególnych podzespołów ale nie dają gwarancji trwałości, której spodziewać byśmy się mogli, po częściach sygnowanych logo wspomnianych firm. Tutaj kluczowe jest rozdzielenie kategorii zamienników. Te z półki premium, nie będą odbiegały jakością od oryginału (często bywa tak, że nie są produkowane na tych samych liniach montażowych z tą różnicą, że nie mają wytłoczonego logo marki). Różnica pomiędzy nimi widoczna jest najbardziej w cenie, która może okazać się nawet o połowę niższa. Ze szczególną ostrożnością należy podchodzić do tanich podróbek, do których wyprodukowania użyto kiepskich jakościowo materiałów a nierzadko zdarza się, że dokładność wykonania znacząco odbiega od oryginału (niedopasowanie czasem jest tak duże, że uniemożliwia montaż). Kuszą one zaskakująco niskimi cenami ale w rzeczywistości zmuszą do szybkiego powrotu do serwisu i ponownego opłacenia pracy mechanika. W ogólnym rozliczeniu, opcja ta okaże się znacznie droższa, niż zainwestowanie w dobrej jakości zamienniki a nawet zdecydowanie się na oryginalne części zamienne Man czy Mercedes. Kontrowersyjne bywa także stosowanie części regenerowanych.

Nigdy bowiem nie masz pewności, z jaką dokładnością dokonano ich naprawy a także jaki był ich stan wyjściowy. Jeżeli masz wątpliwości na jaką opcję postawić i chciałbyś maksymalnie zoptymalizować koszty naprawy, to zachęcamy do skonsultowania się z naszymi pracownikami, którzy fachowo, rzeczowo i zgodnie z prawdą, odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą przygotować Twój samochód do bezpiecznej i bezawaryjnej drogi.