• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Awaryjność układów hamulcowych Knorr Bremse

Sprawny układ hamulcowy to niezaprzeczalnie istotny element wyposażenia każdego pojazdu. W przypadku samochodów dostawczych i ciężarówek, przewożących ciężkie ładunki, ma to dodatkowe znaczenie i jest zdeterminowane szczególnymi warunkami jazdy. Watro zainwestować w układy, które będą opierać się na dobrych jakościowo elementach eksploatacyjnych. Dbając o najwyższą jakość bezpieczeństwa jazdy, warto sięgnąć po układy hamulcowe Knorr Bremse, które cieszą się wysoką renomą oraz niezawodnością.

Możemy wybierać pośród hamulców przeznaczonych do kół naczep oraz przyczep, tarcz i zacisków ze skutecznymi klockami oraz siłowników pneumatycznych. Ich innowacyjność oraz bezawaryjność (w przytłaczającej ilości przypadków) wynika z dobrze zaprojektowanych podzespołów, które są w stanie poradzić sobie nawet w najbardziej wymagających warunkach. Połączenie skutecznych rozwiązań z najlepszymi jakościowo materiałami, ma kluczowe znaczenie. Niska awaryjność układów hamulcowych Knorr Bremse wynika z ich zaawansowanej techniki produkcji, która opiera się na innowacyjnym podejściu do mechanicznych, pneumatycznych, elektronicznych oraz regulacyjnych aspektów produkcji. Najczęstsze awarie klocków hamulcowych, wynikają z pęknięć sprężyn podtrzymujących je bądź nierównomiernego ścierania się ich powierzchni.Biorąc pod uwagę testy drganiowe, produkty marki Knorr Bremse wypadły szczególnie dobrze, bez problemu radząc sobie ze zmianami obciążenia, zaś w testach zużyciowych, były w stanie sprostać temperaturze 5000C na stanowisku badawczym. Inwestując w tego typu produkty, możesz mieć pewność, iż maksymalnie dbasz o bezpieczeństwo swojego pojazdu i obsługujących go kierowców. Możesz wybierać pośród szerokiej oferty tarcz hamulcowych, które będą dopasowane do różnego typu osi i wszystkich średnic kół. Warto także zwrócić uwagę na siłowniki hamulcowe, do przyczep i ciągników siodłowych.

Bazując na naszym doświadczeniu, w naprawie systemów hamulcowych samochodów ciężarowych, możemy potwierdzić, iż zainwestowanie w podzespoły o odpowiedniej jakości jest dobrym i opłacalnym rozwiązaniem. Awaryjność układów hamulcowych Knorr Bremse zachowana jest bowiem na niskim poziomie i rzadko kiedy stanowi powód do wizyty w serwisie. Znacznie częściej mamy do czynienia z naprawami, realizowanymi przy układach, pochodzących od mniej renomowanych producentów. Ich niska trwałość wynika z nie dopracowanego połączenia elektroniki, pneumatyki oraz mechaniki, co z jednej strony skutkuje niższą skutecznością hamowania a z drugiej znacznie słabszą odpornością na uszkodzenia i zużycie.