• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Na czym polega regeneracja Modine- recyrkulatora spalin?

Recyrkulator spalin Modine to element układu, który jest kluczowy do zachowania norm emisji spalin w samochodach ciężarowych. Recyrkulator spalin w znaczący sposób zmniejsza zawartość toksycznych substancji wydalanych przez auto. Niestety czasem zdarza się, że jego wydajność spada i konieczna może być regeneracja. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, w którym wyjaśniamy, na czym polega regeneracja recyrkulatora spalin.

Za co odpowiedzialny jest recyrkulator spalin i kiedy wymaga regeneracji?

Recyrkulator spalin jest odpowiedzialny za przepompowywanie spalin z układu wydechowego do kolektora dolotowego, co ma na celu zwiększenie ilości tlenu dostarczanego do silnika. Ponadto recyrkulator spalin w samochodzie ciężarowym wpływa na poprawę wyników emisji spalin. Po pewnym czasie eksploatacji filtr recyrkulatora może zostać zanieczyszczony, co często skutkuje utratą jego skuteczności. Wśród charakterystycznych objawów świadczących o uszkodzeniu recyrkulatora spalin można wymienić wzrost emisji spalin, wzrost zużycia paliwa lub dymienie z wydechu. Ważne jest, aby w powyższych przypadkach skonsultować się ze sprawdzonym serwisem, który wykona regenerację recyrkulatora spalin.

Jakie są etapy regeneracji recyrkulatora spalin Modine?

Regeneracja recyrkulatora spalin Modine polega na oczyszczaniu filtra z zebranego kurzu i innych zanieczyszczeń, które mogą powodować obniżenie skuteczności urządzenia. Proces ten może być wykonywany automatycznie lub ręcznie i zazwyczaj polega na podgrzaniu filtra do wysokiej temperatury. Dzięki temu zostaje on wyczyszczony i może zostać ponownie wykorzystany. Podczas regeneracji recyrkulatora spalin Modine wymieniane są też zniszczone elementy, a na końcu poddawany jest on próbie szczelności.