• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Naprawa zawieszenia we Wrocławiu

Samochód składa się z ogromnej liczby różnorakich części i układów, które pełnią w nim różne niezbędne funkcje. Jednym z takich elementów w pojazdach jest zawieszenie. Gdy nie funkcjonuje ono prawidłowo naprawa zawieszenia jest koniecznością. W przeciwnym razie, jakakolwiek podróż może nie dojść do skutku. Choć na ogół nowoczesne auta są niezawodne, to nawet w nich może dojść do usterki, dlatego tak ważne jest sprawdzanie stanu technicznego auta.

Jeśli szukają Państwo warsztatu oferującego naprawę zawieszenia we Wrocławiu, zachęcamy do odwiedzenia naszego serwisu. Jako jedna z największych firm w regionie zajmujemy się usuwaniem awarii związanych z zawieszeniem w pojazdach ciężarowych. Posiadamy bowiem niezbędny sprzęt i bogatą wiedzę pozwalającą przeprowadzić skuteczną diagnostykę, a w dalszej kolejności eliminację usterki. Jako certyfikowany warsztat specjalizujemy się w naprawie ciężarówek MAN, a także innych popularnych trucków.

Przyczyny awarii zawieszania w samochodach ciężarowych

Samochody ciężarowe wyposażone są w pneumatyczny układ zawieszenia. Oznacza to, że jego działanie opiera się na znajdującym się w układzie powietrzu. Wynika to przede wszystkim z większej wytrzymałości i trwałości takiego rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że nie dochodzi w nim do awarii. Jakie są ich najczęstsze przyczyny? Usterki wywoływane są przede wszystkim w wyniku uszkodzenia kompresora. Równie częstym powodem są również defekty przewodów oraz rozszczelnianie się zaworów. Do tego typu zdarzeń nierzadko dochodzi w wyniku przedostania się wody do wnętrza układu lub zwarcia w elektronice. Warto jednak pamiętać, że prawidłowe działanie zawieszenia jest kluczowe dla bezpieczeństwa, dlatego w przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości, należy odwiedzić serwis.