• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Po czym poznać, że sprzęgło wymaga naprawy?

Głównym zadaniem sprzęgła jest łagodne przenoszenie momentu obrotowego między silnikiem a skrzynią biegów. Po wciśnięciu pedału sprzęgła możliwa jest zmiana biegów podczas jazdy samochodem, jak również zatrzymanie auta bez potrzeby wyłączenie silnika. (więcej…)

Samochody ciężarowe to pojazdy, które wykonują dziesiątki tysięcy kilometrów, zwykle o wiele więcej, niż używane na co dzień auta osobowe. Ze względu na ich specyfikę użytkowania i pracę, którą wykonują niemal każde dnia, bardzo ważne jest ich prawidłowe serwisowanie, w tym wymiana olejów i filtrów. Oleje dobrych producentów i odpowiednie smarowanie przedłuża żywotność silnika, skrzyni, przekładni i osi napędowej. (więcej…)

Kiedy w samochodzie pojawi się jakaś usterka, kluczowa staje się naprawa tego defektu. Bez tego typu działania nie ma co mówić o powrocie pojazdu do sprawnego funkcjonowania. Jednak prawda jest też taka, że aby poradzić sobie z usterką, trzeba ją najpierw wykryć. A w tym zdecydowanie pomaga diagnostyka komputerowa oraz aktualizacja oprogramowania auta. (więcej…)