• Polski
  • Deutsch
+48 606 815 000 +48 608 037 431

Elektryka ciężarowa w Man i Mercedes

Jedną ze specjalizacji naszego serwisu jest elektryka ciężarowa dla pojazdów różnych marek, ze szczególnym uwzględnieniem MAN oraz Mercedes. Posiadamy duże doświadczenie oraz niezbędne narzędzia aby sprawnie i szybko eliminować błędy i awarie, pojawiające się w trakcie eksploatacji pojazdów. Dysponujemy odpowiednimi testerami diagnostycznymi, które ułatwiają zlokalizowanie błędu i dzięki temu zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Oferujemy naprawę i serwis instalacji elektrycznych, które odpowiadają za sprawne funkcjonowanie całego pojazdu. W skład naszych usług wchodzi nie tylko diagnozowanie źródła problemu ale także ponowna parametryzacja – zarówno w przypadku montażu nowych elementów wyposażenia jak i naprawie dotychczasowych.

Najczęściej podejmujemy się poszukiwania kodów usterek, które są sygnalizowane przez kontrolki. Ich naprawa i kasowanie wykonywane jest przy użyciu najnowocześniejszych i najskuteczniejszych narzędzi, sugerowanych przez takich producentów jak MAN czy Mercedes. Dzięki temu, możemy serwisować i naprawiać systemy sterowania silnika i hamulców. Dysponujemy narzędziami, które ułatwiają zlokalizowanie błędów i naprawę komputerów pokładowych. Dysponujemy także szerokim doświadczeniem, w zakresie napraw systemu sterowania oświetleniem (zarówno zewnętrznym jak i wewnętrznym).

Elektryka ciężarowa jest obecnie powszechnie wykorzystywana przez producentów, dla polepszenia wydajności pojazdów, ich bezpieczeństwa oraz wygody użytkowania. Dlatego też, tak istotne jest zachowanie jej w należytej sprawności. Zależnie od zaistniałej potrzeby, jesteśmy w stanie wymienić główną płytę bezpiecznikową lub poszczególne sterowniki czy wiązki, na poziomie których doszło do przerwania prawidłowości działania systemu. Cechuje nas staranność wykonania, skuteczność zastosowanych rozwiązań oraz terminowość. Diagnozując podzespoły elektryczne, indywidualnie podchodzimy do każdorazowej usterki i proponujemy najoptymalniejsze rozwiązanie problemu. W sytuacji, gdy awaria wynika z uszkodzenia sterownika, który nadaje się do naprawy, staramy się wykonać ją przy maksymalnej optymalizacji. Nie zawsze konieczna będzie wymiana całego sterownika. W przypadku mniej poważnych awarii, wystarczająca może okazać się wymiana konkretnych czujników. Najczęściej, przyczyną awarii elektryki ciężarowej jest zwarcie w wiązce czy nieprawidłowo działający czujnik. Niezależnie od przyczyny błędu, po jej wyeliminowaniu, na nowo programujemy instalację, by działała bez zarzutu i pozwalała na pełne wykorzystanie możliwości pojazdu.